Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 5298177



*

nr 529 8177


Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige


Färglitografi , Bengt Lindström, 102/140, Ansikte, 77 x 55


Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 juni 2008
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/6 07:41:33 1      Vinnande bud
3/6 13:45:18 2      1.200 kr



  • Konstnär/Designer

Bengt Lindström

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Bengt Lindström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte bengt lindström färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr