KONST / Litografier / Färglitografi 16123109
nr 1612 3109
Axel Olson
(1899-1986), Sverige
Tvätt på tork. Signerad, numrerad 65/260. Färglitografi, bildmått: 32x45, yttermått inklusive ram. 46x58 cm
Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 april 2024
kl 20:31:01
15/4 20:26:02