ART / Lithographs / Litograph in colors 11482440
nr 1148 2440
Arvid Jorm
(1892-1964), Sverige
Arvid Jorm (1892-1964), Sverige. Kor, signerad och numrerad 14/260, motivet: 31x44, slitage, skador.
LITOGRAPH IN COLORS, Kor, signerad och numrerad 14/260, motivet: 31x44
Condition: slitage, skador
Arvid Jorm, Swedish painter, born 1892, dead 1964.
Monday December 4 2017
at 20:29:43
ABC-flickor (Lisa Larson)