KONST / Litografier / Färglitografi med glitter 15549346
*
nr 1554 9346
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Färglitografi med glitter, Signerad, färglitografi, Flicka med fiol, 59x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x47 cm
Kondition: saknar glas,
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 19:15:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 22:45:34
1
300 kr
7/8 14:00:38
2
600 kr
7/8 14:04:08
1
400 kr
7/8 14:04:08
2
450 kr (Budbetjänt)
7/8 14:04:16
1
700 kr
7/8 19:02:06
3
800 kr
7/8 19:05:39
1
900 kr
7/8 19:09:50
4
1.000 kr
7/8 19:10:20
1
Vinnande bud
7/8 19:10:54
1
justering av budtak
7/8 19:11:52
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: angelica wiik flicka med fiol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Angelica Wiik
Kondition: saknar glas,
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
Läs om budbetjänten
nr 1554 9346
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Färglitografi med glitter, Signerad, färglitografi, Flicka med fiol, 59x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x47 cm
Kondition: saknar glas,
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/8 22:45:34 | 1 | 300 kr |
| 7/8 14:00:38 | 2 | 600 kr |
| 7/8 14:04:08 | 1 | 400 kr |
| 7/8 14:04:08 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 7/8 14:04:16 | 1 | 700 kr |
| 7/8 19:02:06 | 3 | 800 kr |
| 7/8 19:05:39 | 1 | 900 kr |
| 7/8 19:09:50 | 4 | 1.000 kr |
| 7/8 19:10:20 | 1 | Vinnande bud |
| 7/8 19:10:54 | 1 | justering av budtak |
| 7/8 19:11:52 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: angelica wiik flicka med fiol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8362 Färglitografi
Hilding Linnqvist (1891-1984), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



