KONST / Litografier / Färglitografi 14176019

nr 1417 6019

Alvar Sunol

(f. 1935), Spanien

Färglitografi, Signerad, numrerad 122/150, bladets mått: 55x73cm, yttermått inklusive ram: 61x79cm

Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 6 september 2021
kl 18:22:19

4/9 10:58:42 1      300 kr
6/9 17:49:55 2      Vinnande bud

Alvar Sunol

Läs mer om Alvar Sunol