KONST / Litografier / Färglitografi 11514016
nr 1151 4016
Alexander Calder
(1898-1976), USA
Färglitografi, "Phonograph", signerad och numrerad 11/25, bladets mått: 65x50 cm
Alexander Calder, amerikansk skulptör född 1898, död 1976.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 11 december 2017
kl 20:57:57
11/12 20:52:27
- Klassiska
11 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Alexander Calder
Läs mer om Alexander Calder