KONST / Litografier / Färglitografi 16914298
nr 1691 4298
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad HC 24/51, Fiskare, 60x74 cm, yttermått inklusive ram: 83x95
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:00:12
300 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin