KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 8895090
nr 889 5090
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Färgkrita, Tor Hörlin (1899-1985), Signerad, 1968, 36x44
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
måndag 21 april 2014
kl 18:49:54