KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16416075
nr 1641 6075
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Färgkrita, Hustak. Signerad, daterad 6. 10. 50. Bildmått: 26x33 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 september 2024
kl 18:20:25
500 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)