KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 12022300
nr 1202 2300
Magnus Weidemann
(1880-1967), Tyskland
Färgkrita, Signerad, daterad 1927, Kust, 11x14,5 cm
Magnus Weidemann, tysk bildkonstnär född 1880, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 september 2018
kl 20:39:17
10/9 20:26:26
Magnus Weidemann
Läs mer om Magnus Weidemann