KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 11312120
nr 1131 2120
Ewald Dahlskog
(1894-1950), Sverige
Färgkrita, Ewald Dahlskog (1894-1950), (tillskriven), kroki, Proveniens Form 1900, motivet: 85x57
Kondition: slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 september 2017
kl 20:16:02
25/9 18:20:28
Ewald Dahlskog
Läs mer om Ewald Dahlskog