ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 12211456
*
nr 1221 1456
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008). Attributed. FÃ¥r och krabba, no signature. 31x24 cm,
CRAYON, Birgit Broms (1924-2008), tillskriven. FÃ¥r och krabba, ej signerad. 31x24 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Estimate:
700
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday December 3 2018
at 19:51:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/12 19:01:12
1
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms ej signerad färgkrita får och krabba pastell vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Birgit Broms
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
nr 1221 1456
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008). Attributed. FÃ¥r och krabba, no signature. 31x24 cm,
CRAYON, Birgit Broms (1924-2008), tillskriven. FÃ¥r och krabba, ej signerad. 31x24 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
| Estimate: | 700 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday December 3 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/12 19:01:12 | 1 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birgit broms ej signerad färgkrita får och krabba pastell vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



