KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13803002
nr 1380 3002
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 45/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 februari 2021
kl 20:16:43
200 kr
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund