Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Color etchings 14477204



*

nr 1447 7204


Henry Unger

(f. 1945), Sverige


2 pcs, Henry Unger (b. 1945), Sweden. Signed, outer dimensions including frame: 85x65 cm,


COLOR ETCHINGS, 2 st, Signerad, yttermått inklusive ram: 85x65 cm


Henry Unger, born 1945 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday February 7 2022
at 20:44:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/2 17:06:59 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Henry Unger

Henry Unger, born 1945 in Stockholm, Swedish painter, and graphic artist.

Read more about Henry Unger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar grafik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr