KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14632056
nr 1463 2056
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "La Belle Gabrielle VIII", komposition. Haskel 80. Signerad, numrerad 5/30, oramat löst blad. Bladets mått: 62,5x79,5 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 april 2022
kl 20:57:24
24/3 21:27:13
500 kr
7/4 23:25:00
25 apr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander