KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12286160
nr 1228 6160
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, "Celebration I". Signerad, numrerad 54/75. Motivet: 64x50 cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 14 januari 2019
kl 18:46:05
700 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr