KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 11944188
*
nr 1194 4188
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, "Djungel", 1975,9/50. Motivet: 18,5x12
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2018
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/7 11:20:58
1
100 kr
30/7 15:13:51
2
150 kr
30/7 18:59:01
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9361 Färgetsning
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:52
*
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
nr 1194 4188
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, "Djungel", 1975,9/50. Motivet: 18,5x12
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/7 11:20:58 | 1 | 100 kr |
30/7 15:13:51 | 2 | 150 kr |
30/7 18:59:01 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9361 Färgetsning
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:52