KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15075123
nr 1507 5123
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 6/100, "Bellydance". Bildmått: 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x52 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 december 2022
kl 20:35:18
5/12 19:35:22
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis