KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15042031
nr 1504 2031
Friedensreich Hundertwasser
(1928-2000), Österrike
Färgetsning, Sea Voyage 1967, Signerad, numrerad XIX/XXV. Bildmått: 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 61x48 cm
Utrop:
8.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:43:48
7.000 kr
7.000 kr
7.000 kr
7.200 kr
7.400 kr
7.200 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
7.600 kr
8.200 kr
8.400 kr
8.000 kr
8.200 kr (Budbetjänt)
8.400 kr
8.400 kr (Budbetjänt)
8.600 kr
9.800 kr
8.800 kr
9.000 kr (Budbetjänt)
9.200 kr
9.400 kr (Budbetjänt)
21 nov
Friedensreich Hundertwasser
Läs mer om Friedensreich Hundertwasser