ART / Etchings etc / Colour etching 12867022
nr 1286 7022
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), Sweden. Komposition med kvinnofigurer. Signed, dated 1968, numbered 14/30. Subject: 51x37 cm,
COLOUR ETCHING, Komposition med kvinnofigurer. Signerad, daterad 1968, numrerad 14/30. Motivet: 51x37 cm
Bert-Johnny Nilsson, Swedish grafiker and tecknare born 1934 in Kristianstad, dead 2004 in Ã…hus.
SEK 100
Monday November 4 2019
at 20:37:40
29/10 21:21:37
Bert-Johnny Nilsson
Read more about Bert-Johnny Nilsson