KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15482066
nr 1548 2066
Aino Myllykangas
(f. 1948)
Färgetsning, Aino Myllykangas (f. 1948), "Längtan". Signerad, numrerad hc, daterad -85. Bildmått: 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 40x39 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:31:06
18/6 14:00:31
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer