Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 13038116



*

nr 1303 8116


Stig Borglind

(1892-1965), Sverige


2 pcs, Stig Borglind (1892-1965), Sweden. "Vintervitt & Flora Suecia II". Signed. Subject: 33x27 & 31x22,


ETCHINGS, 2 st, "Vintervitt & Flora Suecia II". Signerade. Motivet: 33x27 & 31x22 cm


Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday January 27 2020
at 20:03:19


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/1 16:26:35 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Stig Borglind

Stig Borglind, Swedish painter, graphic artist, born 1892, dead 1965.

Read more about Stig Borglind
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik stig borglind svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr