KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12689127
*
nr 1268 9127
Louis Orr
(1876-1966), USA
Etsningar, 4 st. Ur "Ports of America". New York, Cleveland, New Orleans samt Chicago. Signerade. Motivet: 28x17 cm
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 augusti 2019
kl 18:35:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 00:07:35
1
500 kr
12/8 17:23:52
2
700 kr
12/8 18:20:30
1
1.100 kr
12/8 18:21:04
2
1.000 kr
12/8 18:21:04
1
1.100 kr (Budbetjänt)
12/8 18:24:05
1
1.200 kr
12/8 18:24:14
2
1.200 kr
12/8 18:24:14
1
1.200 kr (Budbetjänt)
12/8 18:25:10
1
1.300 kr
12/8 18:27:57
2
1.300 kr
12/8 18:27:57
1
1.300 kr (Budbetjänt)
12/8 18:28:43
1
Vinnande bud
12/8 18:30:12
2
1.400 kr
12/8 18:30:12
1
(budbetjänt)
12/8 18:31:55
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk cleveland etsningar grafik louis orr new york usa
-
9100 Etsning
Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:31
-
9184 Etsning
Carl Locher (1851-1915), Danmark. Signerad i tryck..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:29
-
9185 Etsning
Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:13
-
9114 Etsningar
2 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:10
-
8220 Etsningar
2 st, Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:13
-
9236 Färgetsning
Ã…sa Burman (1953-2002), Sverige. "Jamare". Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:54
*
Louis Orr
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1268 9127
Louis Orr
(1876-1966), USA
Etsningar, 4 st. Ur "Ports of America". New York, Cleveland, New Orleans samt Chicago. Signerade. Motivet: 28x17 cm
Louis Orr, amerikansk bildkonstnär född 1876, död 1966.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 00:07:35 | 1 | 500 kr |
12/8 17:23:52 | 2 | 700 kr |
12/8 18:20:30 | 1 | 1.100 kr |
12/8 18:21:04 | 2 | 1.000 kr |
12/8 18:21:04 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:24:05 | 1 | 1.200 kr |
12/8 18:24:14 | 2 | 1.200 kr |
12/8 18:24:14 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:25:10 | 1 | 1.300 kr |
12/8 18:27:57 | 2 | 1.300 kr |
12/8 18:27:57 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
12/8 18:28:43 | 1 | Vinnande bud |
12/8 18:30:12 | 2 | 1.400 kr |
12/8 18:30:12 | 1 | (budbetjänt) |
12/8 18:31:55 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk cleveland etsningar grafik louis orr new york usa
-
9100 Etsning
Alf Olsson (f. 1925), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:31 -
9184 Etsning
Carl Locher (1851-1915), Danmark. Signerad i tryck..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:29 -
9185 Etsning
Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 19:13
-
9114 Etsningar
2 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:10 -
8220 Etsningar
2 st, Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:13 -
9236 Färgetsning
Ã…sa Burman (1953-2002), Sverige. "Jamare". Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
11 november kl 18:54