KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13491425
*
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 18:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 00:38:58
1
300 kr
27/9 19:55:49
2
500 kr
28/9 16:42:50
1
600 kr
28/9 17:21:06
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47
*
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/9 00:38:58 | 1 | 300 kr |
| 27/9 19:55:49 | 2 | 500 kr |
| 28/9 16:42:50 | 1 | 600 kr |
| 28/9 17:21:06 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47



