KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12433104
nr 1243 3104
Ernst Küsel
(1873-1942), Sverige
Etsningar, 2 st, Getter & skymning, Signerade. Motivet: 20x15
Ernst Küsel, född 1873 i Nacka, död 1942, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 mars 2019
kl 19:35:01
25/3 17:40:25
Ernst Küsel
Läs mer om Ernst Küsel