KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16463110
*
nr 1646 3110
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen. Signerad. Bildmått: 23x31cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
400 kr
Bevakningspris:
ÄR EJ UPPNÅTT
Aktuellt bud:
Inga bud (per 09:34:58)
Uppdatera
Visning
fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9
Auktionen
avslutas:
måndag 30 september kl 20:17:46
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 23x31cm etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
3247 Etsning
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34
-
3240 Etsning
Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21
-
1026 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57
-
3089 Etsning
Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39
-
3429 Etsning
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10
-
3227 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52
*
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Theddy Skog
nr 1646 3110
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
Etsning, Katarinahissen. Signerad. Bildmått: 23x31cm, yttermått inklusive ram: 28x36 cm
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Bevakningspris: |
ÄR EJ UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | Inga bud (per 09:34:58) Uppdatera |
Visning |
fredag 27/9, lördag 28/9, söndag 29/9 och måndag 30/9 |
Auktionen avslutas: |
måndag 30 september kl 20:17:46 |
- Mitt bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Theddy Skog
Theddy Skog, pseudonym för Jean Thedodor Skoglund. Född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Theddy Skog
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 23x31cm etsning etsningar grafik jean skoglund katarinahissen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
3247 Etsning
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:34 -
3240 Etsning
Eric Grate (1896-1983), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:21 -
1026 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:57
-
3089 Etsning
Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad. Bil..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:39 -
3429 Etsning
Lars Pirak (1932-2008), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:10 -
3227 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 8/10. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:52