KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8584552
nr 858 4552
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, Stig Borglind (1892-1965), monogramsignerad SB -42, 'månuppgång', motivet: 22x26
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 november 2013
kl 18:52:56
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind