KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14445272
nr 1444 5272
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 24/100. Bildmått: 16x10,5, yttermått inklusive ram: 41x31 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 januari 2022
kl 19:25:43
22/1 08:42:57
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson