KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8939246
nr 893 9246
Pierre Bonnard
(1867-1947), Frankrike
Etsning, Pierre Bonnard, monogramsignerad i plåten, motivet: 18x12
Pierre Bonnard, en fransk målare och grafiker född 1867, död 1947.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 maj 2014
kl 18:39:32
9/5 11:22:57
Pierre Bonnard
Läs mer om Pierre Bonnard