Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9894167



*

nr 989 4167


Philip von Schantz

(1928-1998), Sverige


Etsning, Philip von Schantz (1928-1998), 1956, Stilleben, 15/310, motivet: 23x30


Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 oktober 2015
kl 19:32:58


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/10 22:06:21 1      Vinnande bud
26/10 19:27:58 2      150 kr
26/10 19:27:58 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Philip von Schantz

Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.

Läs mer om Philip von Schantz
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:47
  • 6445 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr