KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15967258
nr 1596 7258
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Etsning, Visby. Signerad. Bildmått: 7,5x10 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2024
kl 18:42:08
4/2 13:19:53
Otto Gripenswärd
Läs mer om Otto Gripenswärd