Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391166



*

nr 1139 1166


Etsning

Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Notre Dame, motivet: 34x26


Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 oktober 2017
kl 20:22:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/10 19:49:22 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 23 okt

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Läs mer om Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik la cité-notre dame matisse spegelvänd
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr