Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10471419



*

nr 1047 1419


Lisa Larsson-Sundling

(f. 1956), Sverige


Etsning, Lisa Larsson-Sundling (f. 1956), 'Sockerkaka', 179/240, motivet: 20x16


Lisa Larsson-Sundling, svensk bildkonstnär född 1956.

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 augusti 2016
kl 18:43:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/7 12:33:29 1      Vinnande bud
31/7 21:26:59 2      150 kr
31/7 21:26:59 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Lisa Larsson-Sundling

Lisa Larsson-Sundling, svensk bildkonstnär född 1956.

Läs mer om Lisa Larsson-Sundling
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lisa larsson-sundling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:28
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:33
  • 6053 Etsning
    Pål Svensson. Signerad, numrerad 22/40. Bladets må..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:19
  • 6006 Etsning
    Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrera..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 18:10
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 19:05
  • 6572 Kopparstick
    Kolorerat, ”Gross-Horn”, 1800-tal. Bildmått: 29x34..//
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    12 jan kl 20:57




Ladda ner broschyr