ART / Etchings etc / Etching 11391007
*
nr 1139 1007
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Lennart Glemme (b. 1927), Slussen, 1964, 118/300, subject: 20x48,
ETCHING, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, motivet: 20x48
Lennart Glemme, Swedish painter, born 1927.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday October 23 2017
at 18:18:05
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/9 09:51:31
1
450 kr
16/10 14:29:06
2
600 kr
23/10 18:04:39
3
600 kr
23/10 18:04:39
2
600 kr (Robot)
23/10 18:09:19
4
800 kr
23/10 18:13:06
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 23
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37
-
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, Swedish painter, born 1927.
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1139 1007
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Lennart Glemme (b. 1927), Slussen, 1964, 118/300, subject: 20x48,
ETCHING, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 1964,118/300, motivet: 20x48
Lennart Glemme, Swedish painter, born 1927.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 900 |
| Auction date: |
Monday October 23 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 20/9 09:51:31 | 1 | 450 kr |
| 16/10 14:29:06 | 2 | 600 kr |
| 23/10 18:04:39 | 3 | 600 kr |
| 23/10 18:04:39 | 2 | 600 kr (Robot) |
| 23/10 18:09:19 | 4 | 800 kr |
| 23/10 18:13:06 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 23
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 ETCHINGS
2 pcs, Mas-Olle, outer dimensions including frame:..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:37 -
1007 COLOUR ETCHING
Zao Wou-Ki (b. 1921). Signed, numbered 189/200, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12



