KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10884625
*
nr 1088 4625
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2017
kl 18:18:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 18:06:11
1
100 kr
6/2 18:07:29
2
Vinnande bud
6/2 18:11:43
1
200 kr
6/2 18:11:43
2
250 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:10
1
300 kr
6/2 18:12:10
2
350 kr (Budbetjänt)
6/2 18:12:40
1
400 kr
6/2 18:12:40
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Läs om budbetjänten
nr 1088 4625
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), 1970, 9x13
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/2 18:06:11 | 1 | 100 kr |
| 6/2 18:07:29 | 2 | Vinnande bud |
| 6/2 18:11:43 | 1 | 200 kr |
| 6/2 18:11:43 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 18:12:10 | 1 | 300 kr |
| 6/2 18:12:10 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 18:12:40 | 1 | 400 kr |
| 6/2 18:12:40 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



