KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7517665
nr 751 7665
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, kolorerad, Siri Rathsman (1895-1974), signerad, 1935, 17, 5x13
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
950 kr
måndag 2 april 2012
kl 17:16:39
600 kr
350 kr
450 kr
550 kr
650 kr
700 kr
900 kr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman