KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6168230
*
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2009
kl 19:05:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 00:18:34
1
150 kr
10/12 21:41:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
6227 Akvatintetsning
Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:52
-
6523 Etsning
Eduard Manet, efter Velasquez, "Philippe IV", Chev..//
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 18:58
-
6309 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Karlbergs slott...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 18:14
-
6120 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/15, d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 19:34
-
6132 Etsningar
Ett par, efter Rafaello de Urbino, yttermått inklu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:08
-
6384 Färgetsning
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:48
*
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Läs mer om Johannes Vennekamp
nr 616 8230
Johannes Vennekamp
(f. 1935)
Etsning, Johannes Vennekamp (f. 1935), 14x10
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 00:18:34 | 1 | 150 kr |
10/12 21:41:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johannes Vennekamp
Johannes Vennekamp, bildkonstnär och grafiker född 1935.Läs mer om Johannes Vennekamp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik johannes vennekamp
-
6227 Akvatintetsning
Hans Richter (1888-1976), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:52 -
6523 Etsning
Eduard Manet, efter Velasquez, "Philippe IV", Chev..//
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 18:58 -
6309 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Karlbergs slott...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 18:14
-
6120 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/15, d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 19:34 -
6132 Etsningar
Ett par, efter Rafaello de Urbino, yttermått inklu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:08 -
6384 Färgetsning
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
25 november kl 20:48