KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13196344

nr 1319 6344

Jean-Jacques de Boissieu

(1736-1810), Frankrike

Etsning, Fountain of Choulans, 1764. Ej signerad. Motivet: ca 15x12,5 cm

Jean-Jacques de Boissieu, fransk målare och gravör född 1736, död 1810.

Utrop:

600 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 april 2020
kl 20:52:46

Jean-Jacques de Boissieu

Läs mer om Jean-Jacques de Boissieu