KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14717162

nr 1471 7162

Jan Ewemo

(f. 1938), Sverige

Etsning, "Terracotta figurer". Signerad, numrerad 6/25, daterad 1974. Bildmått: 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm

Jan Ewemo, svensk målare och grafiker född i Uppsala 1938.

Utrop:

500 kr

måndag 30 maj 2022
kl 18:42:19

Jan Ewemo

Läs mer om Jan Ewemo