Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11546131



*

nr 1154 6131


James Coignard

(1925-2008), Frankrike


Etsning, 37/60, bm57x43


James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 januari 2018
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/12 10:28:43 1      300 kr
29/12 10:42:48 2      350 kr
8/1 18:48:51 3      450 kr
8/1 18:49:44 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

James Coignard

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Läs mer om James Coignard
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik james coignard
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr