KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7255747
nr 725 5747
Henri Matisse
(1869-1954), Frankrike
Etsning, Henri Matisse (1869-1954), La Cité Notre Dame, signerad i plåten, 1937, motivets mått: 33x26
Henri Matisse, fransk konstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 14 november 2011
14/11 14:38:26