![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7346498
*
nr 734 6498
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 19:12:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 15:56:30
1
150 kr
14/1 17:01:16
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Läs mer om Helge Zandén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falun koppargruva grafik helge zandén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54
*
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Läs mer om Helge Zandén
nr 734 6498
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, Helge Zandén (1886-1972), Falun koppargruva, motivets mått: 22x25
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 15:56:30 | 1 | 150 kr |
14/1 17:01:16 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Helge Zandén
Helge Zandén, svensk mÃ¥lare född i BorÃ¥s 1886, död 1972.Läs mer om Helge Zandén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar falun koppargruva grafik helge zandén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:54