KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16185010
nr 1618 5010
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 155/320, daterad -07, "Station Davron, Paris". Bildmått: 29x22 cm, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 6 maj 2024
kl 19:17:55
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth