KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12066495

nr 1206 6495

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Etsning, Skogsmotiv. Signerad, daterad 1944. Motivet: 16x14 CM

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 24 september 2018
kl 19:00:58

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo