KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12044574
*
nr 1204 4574
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, 1954, Katarina Kyrka. Motivet: 25x20 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 20:07:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 19:10:21
1
300 kr
17/9 19:53:34
2
350 kr
17/9 20:02:44
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo katarina kyrka motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 1204 4574
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, 1954, Katarina Kyrka. Motivet: 25x20 cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/9 19:10:21 | 1 | 300 kr |
| 17/9 19:53:34 | 2 | 350 kr |
| 17/9 20:02:44 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo katarina kyrka motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



