KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9758045
nr 975 8045
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), Stockholmsmotiv, signerad, 1941, motivet: 25x41
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 19:15:07
100 kr
200 kr
600 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv