KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15502097
nr 1550 2097
Greta Gerell
(1898-1982), Sverige
Etsning, "Motiv från Borgehage, Öland". Signerad, daterad -20. Bildmått: 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 38x45
Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.
måndag 3 juli 2023
kl 20:34:41
Greta Gerell
Läs mer om Greta Gerell