KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14342141
nr 1434 2141
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Signerad. Bildmått: 14x21 cm, oramat löst blad, bladets mått: 25x30 cm + bok, Folke Gullbys grafik
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:32:28
26/11 00:31:23
100 kr
29/11 16:26:17
Folke Gullby
Läs mer om Folke Gullby