KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11654534
*
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:12:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 15:04:24
1
100 kr
26/2 20:04:47
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06
*
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Folke Bülow
nr 1165 4534
Folke Bülow
(1905-1961), Sverige
Etsning, Motiv från Wisby, motivet: 39x29
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 15:04:24 | 1 | 100 kr |
| 26/2 20:04:47 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Folke Bülow
Folke Bülow, född 1905, död 1961, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Folke Bülow
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar folke bülow grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wisby
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47 -
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:06



