KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13846128
*
nr 1384 6128
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Spelande faun". Motivet: ca 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 50 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2021
kl 19:44:54
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Ernst Hällgren
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
nr 1384 6128
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, "Spelande faun". Motivet: ca 28x24 cm, yttermått inklusive ram: 50 cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2021 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ernst hällgren etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



